top of page

בלוג מסחר בפני סטוקס

גורמים להצלחה במסחר-שיטה או כשרון?

רוב הסוחרים מפסידים במסחר או מאוכזבים מהתוצאות שרחוקות מכל מה שהם חשבו על התחום לפני שנכנסו אליו. גם אני הייתי שם תקופה די ארוכה. אנסה להמחיש דרך התהליך שעברתי את השלבים השונים בהם נמצא כל סוחר במשך תקופת הלימודים עד ליציאה לדרך עצמאית מצליחה.


אחרי תקופה שסחרתי במניות הגדולות הבנתי שזה לא מתאים לי והשיטה הזאת מונעת ממני להצליח, מאחר והיא לא הייתה קרובה להביא אותי לאותם יעדים שהצבתי לעצמי כאשר החלטתי לעסוק במסחר שבאותם ימים לא היו גבוהים מדי, כי כיוונתי להשלמת הכנסה ולא הייתה לי מחשבה להפוך את המסחר למקצוע עיקרי. הדרך בה סחרתי לא הייתה מותאמת אלי, אלא שיטה גנרית שכל מי שהיה באותה סביבת מסחר כמוני עשה בדיוק את אותו הדבר, מבלי להבין את הדברים לעומק. מצד אחד היה מאוד נוח כי כל התלמידים היו מחוברים לחדר מסחר, בזמנו היה ניתן לספק שירות איתותים ולפי זה פעלנו. מיותר לציין שמעטים ראו תוצאות, וגם אז זה לא היה באופן עיקבי.בידיים שלנו לעשות את השינוי ומי שמספיק נחוש ושם לעצמו מטרות, מוצא לבסוף איך להגיע ליעד. עם המחשבה הזאת התחלתי לחקור יותר על תחומים שונים במסחר וכך הגעתי למניות הקטנות. שם למעשה הבנתי את מלוא הפוטנציאל של המסחר ושזה התחום שמתאים לי. עכשיו נשאר החלק ה"קל"-למצוא את השיטה שתעבוד לי ולהקפיד על הכללים.


למדתי ממספר מקורות על מסחר בפני סטוקס והתחלתי להבין על איזה מניות להסתכל ומה לחפש בתוך העסקה אבל בזמן המסחר לא הייתי מקפידה על הכללים ובין היתר זה נבע כי השיטת מסחר לא הייתה לגמרי שלי וכך גררתי הפסדים עד שהחלטתי שאני צריכה לעשות לעצמי איפוס, להתנתק מכל הגורמים מסביב שיכולים להשפיע על אופן המסחר שלי ולנתח מה בפעולות שלי טוב לי ומה גורם להפסדים. הייתי עוברת כל יום על המניות השונות ומנתחת איך הייתי יכולה לקחת בהן את העסקה שארגיש איתה בנוח וכך הגעתי לרשימה של כללים וקרטריונים שלפיהם אני בוחרת את המניות הרלוונטיות. ראיתי שיפור ניכר בתוצאות אבל בעסקאות שלא עבדו בהתאם למצופה ההפסדים היו גדולים ממה שתכננתי, ולכן החלטתי שאם עסקה לא עובדת, אני פשוט אצא באיזורי הכניסה שלי וברמה המנטאלית זה עשה עבורי שינוי מאוד גדול.


עם הזמן שדרגתי את השיטת מסחר שלי למה שהיא היום-מומנטום סקוויז. לקחתי תנועות קטנות יותר אבל כך הרגשתי בטחון שסוף סוף זה מצליח כאשר בהתחלה הפסקתי להפסיד והתחלתי לצאת עם רווח קטן ועם הזמן אחרי שהיה הרבה יותר קל לזהות דפוס התנהגות שחוזר על עצמו, הרווחים גדלו ככל אפשרתי לעצמי לקחת תנועות גדולות יותר. אחד הכללים הכי חשובים שלי במסחר-כל העסקאות שלי מלוות עם מימוש בחלקים על מנת להבטיח את הרווח.


למעשה מדובר כאן בתהליך שכל סוחר חייב לעשות אותו בשביל להגיע לתוצאה הרצויה. לא ניתן לשכפל לגמרי את השיטה של סוחר כזה או אחר, כי זה אינדבידואלי. יש ללמוד מסוחרים אחרים אסטרטגיות מסחר ושיטות בהן הם משתמשים ומשם לקחת את הדברים שאתם מרגישים איתם בנוח.


תציבו לעצמכם יעדים ריאליים, כאלה שיהיה לכם קל להגיע בשלבים הראשונים ולאט לאט תשדרגו אותם בהתאם להתקדמות שלכם. תשאפו ליותר ותעבדו על זה ואז הדרך להצלחה תהיה קרובה מתמיד.


מרגישים שאתם צריכים עזרה בין אם זה בלימודי מסחר או למצוא את השיטת מסחר המתאימה לכם, אתם מוזמנים לבדוק את התוכניות שאני מציעה ולעשות את השינוי.

292 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page